Finance Politika Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Hejtman Ústeckého kraje chce pomoci dobrovolným hasičům z Chuderova

ÚSTECKÝ KRAJ – Starosta obce Chuderov Stanislav Kovář spolu s chuderovským patriotem, ale také ředitelem Drážního úřadu Jiřím Kolářem navštívili hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Požádali o pomoc se zprostředkováním získání hasičské stříkačky z vybavení nyní již zaniklých drážních hasičů.

Jiří Kolář vysvětlil hejtmanovi, že Chuderov měl přislíbenou stříkačku od drážních hasičů, ale nakonec byl veškerý majetek převeden pod Ministerstvo vnitra s tím, že bude distribuován potřebným prostřednictvím krajských hasičských sborů. Hejtman Bubeníček ujistil, že řediteli hasičů žádost Chuderova připomene.

„Myslím, že profesionální hasiči mají už dnes lepší vybavení a právě dobrovolní hasiči tuto vyřazenou techniku s radostí využijí a navíc se o ni díky nadšení dokáží výborně starat a dlouho ji udržovat v provozuschopném stavu,“ uvedl hejtman Bubeníček.

Další debata se potom týkala nejen dobrovolných hasičů, ale také situaci na české železnici a nedostatku dopravních oborů v nabídce učilišť a středních škol.

Zdroj: Ústecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář