BRNO – Již po dvaadvacáté zavítají do Brna nejlepší jezdci na koních, kteří zároveň vlastní služební průkaz policie.Mezinárodní Policejní mistrovství se koná i s tradičním doprovodným programem.
Mezinárodní Policejní mistrovství se koná i s tradičním doprovodným programem. Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2019 v jezdectví se koná pod záštitou policejního prezidenta plk. Mgr. Jana Švejdara, hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové 24-25. května 2019 s tradičním doprovodným programem.
Slavnostní zahájení závodů proběhne za účasti jízdních ekip na náměstí Svobody v pátek o půl páté odpoledne. Předcházet mu bude od 14.30 koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se sólisty Gabrielou Urbánkovou a Tomášem Savkou a programem světových populárních melodií.
Sobota pak už bude patřit závodům. Diváci mají do areálu Panská Lícha vstup zdarma, parkování je zajištěno, místo je dostupné i MHD. V rámci doprovodného programu budou k vidění komentované ukázky z činnosti speciálních policejních jednotek. Na programu budou dvě hlavní disciplíny. Při skokovém derby musí jezdci se svými koňmi překonat bezchybně překážky při dodržení stanoveného času.
Druhá soutěž (policejní parkur) je kombinována tak, aby co nejvíce přiblížila divákům policejní práci jízdních jednotek a jejich výcvik. Mezi atraktivní překážky patří skok přes oheň, sklopná lávka, střelba na terče a voda. Diváky vždy nadchne i soutěž ve skoku mohutnosti, tam vítězí jezdec, který se svým koněm bezchybně překoná nejvyšší výšku.
Autor : mjr. Pavel Šváb
10 Replies to “TIP REDAKCE : Mezinárodní policejní mistrovství České republiky 2019 v jezdectví”