Auto-Moto Doprava Krimi Složky IZS YouTube Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE Z POLSKA: Vlak v Polsku smetl sanitku na železničním přejezdu, kterou uvěznily závory. Na místě zemřel lékař a záchranář! Řidič sanitky bojuje o život

POLSKO – Smrtelnou nehodu sanitky na železničním přejezdu hlásí bohužel také Polsko! Řidič sanitky, která jela na majáky včera v podvečer vjel na železniční přejezd v polské ulici Poznańska / Wczasowa v Puszczykowo v době, kdy se zavíraly závory. Řidič uvězněné sanitky se pokusil vycouvat, ale v plné rychlosti do vozu následně  najel vlak! Redakce agentury JV PRESS má k dispozici video z celé tragické železniční nehody!

Náraz vlaku měl fatální následky. Zatímco řidič sanitky vyvázl z nehody těžce zraněn, ve zdemolované sanitě zemřel lékař a záchranář. Po střetu vykolejila lokomotiva TLK Artus – Intercity z Katovic do Gdyně. Cestující z vlaku naštěstí nebyli vážně zraněni. Těžce zraněný řidič sanitky byl následně převezen do nemocnice v Puszczykowo, kde bojuje o svůj život.

Z videa je patrné, že sanitka vjížděla na přejezd, když se zavíraly závory. Uvězněné sanitní vozidlo se snažilo couváním a otáčením vyjet, ale v tom okamžiku se přiřítil v plné rychlosti vlak a sanitku doslova smetl. Podle předběžné informace z vyšetřování bylo výstražné zařízení v provozu a v pořádku. Řidič sanitního vozu tak zcela zbytečně z nepochopitelných důvodů zahazardoval se životy.

Ze sanitního vozu zbyla jen hromada plechu a jeho trosky byly rozmetány na stovky metrů daleko od samotného střetu.

Karambol se smrtelnými následky vyšetřuje polská policie.

Autor: redakce

 

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář