Jihomoravský Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Brno s Mostem podruhé v sezóně přesvědčivě

BRNO/MOST – Sedm gólů! Takový je v této sezóně celostátní Superligy malého fotbalu rozdíl mezi Mostem a Brnem. Na podzim padli mostečtí doma 0:7 a tuto neděli v 11:30 hodin pak na hřišti Jihomoravanů 4:11. Přes všechna předsevzetí před zápasem a touze po bodech ze hřiště letos dominantního Brna tak Most jednoznačně padl a domu cestoval s prázdnou.

Na hřiště vedoucího celku přitom za Most necestovala vůbec špatná sestava. Byť do ní tradičně promluvily omluvenky. Přesto do Brna vyráželo osm kvalitních fotbalistů ve složení – Aschenbrenner Miloslav – brankář, Banovič Tomáš, Bíro Ondřej „C“, Boček Martin, Levý Stanislav, Kasal Daniel, Kiliján Jakub a Popelka Vít.

Brno proti Severočechům vyrukovalo v takřka ideálním složení a to takto – Záleský David – brankář, Cenek Čeněk, Cupák David, Doubravský Bohumír, Klimeš Milan, Levčík Patrik, Macko David II, Matyska Lukáš, Outrata Pavel, Pospiš Tomáš „C“, Presl David, Prokeš Tomáš a Sára Zdeněk.

Jen co rozhodčí zahájili utkání, začalo Brno ukazovat svou kvalitu. Běžela třetí minuta zápasu a Brno vedlo po gólech Doubravského a Cupáka 2:0 a veškeré taktické záměry tak vzaly rychle za své. Následovala klidnější pasáž, kdy se šance střídaly na obou stranách, byť je třeba v rámci objektivity přiznat, že více jich mělo Brno a Most držel jeho gólman. Pak ale kolem dvacáté minuty znovu přišel chvilkový mostecký výpadek a během dvou minut svítil na ukazateli již stav 4:0 pro domácí po zásazích Levčíka a Pospiše. Tím bylo v podstatě o osudu utkání rozhodnuto, zvlášť když Brno bylo i po zbytek poločasu výrazně lepším týmem.

Do druhé půle vstoupily oba týmy přeci jen volněji. Domácí dobře věděli, že tři body zůstanou doma a mostečtí již také pochopili, že v Brně tentokrát bodovat nebudou. Když Brno vstřelilo v třicátédeváté minutě gól na 5:0, řekl si Most, že nemá smysl jen dále přihlížet nárůstu skóre a vrhl se více do útoku. To s sebou přineslo jak jím vstřelené góly, tak i ale bohužel další obdržené a konečné skóre se tak zastavilo na hodnotě 11:4 pro domácí.

Za mostecké si směrem dopředu nejlépe vedl Martin Boček (2+1) doplňovaný opět v poli dobře hrajícím Ondřejem Bírem (0+2). O zbylé góly se postarali Tomáš Banovič a Vít Popelka. Přes vysoké skóre pak je třeba ještě zmínit dobrý výkon Miroslava Aschenbrennera mezi třemi tyčemi, který se výrazně zasloužil o to, že skóre nemělo vyšší podobu.

Za zápasem se tentokrát ohlíží vedoucí mosteckého výběru, Aleš Janeček.

„Utkání se hodnotí dost obtížně. Karty byly rozdány již po třech minutách a Brno od počátku ukazovalo, kdo je na hřišti pánem. S hráči jsme se v šatně po zápase shodli, že jejich letošní kvalita je skutečně mimořádná. Je vidět, že jim vykrystalizoval silný tým s vysokou výjezdovou morálkou a tak jejich záznam devět výher, jedna remíza a žádná porážka z této sezóny není žádná náhoda. Za současného rozložení sil si dost dobře neumím představit, co by se muselo stát, aby letošní titul nemířil do Brna. A to říkám při vší úctě k Blanensku, které Brno stíhá na druhém místě“ zahájil svou odpověď Janeček.

„Našim hráčům je třeba na prvním místě poděkovat a to nejen za jejich volný čas, ale i za předvedenou hru. Byť to možná nevypadá, i my jsme divákům ukázali hezké akce a třeba gól, kdy míč putoval bez jediného dopadu na zem po ose Aschenbrenner, Boček, Bíro a znovu zakončující Boček patřil k ozdobám zápasu. Bohužel Brno bylo tentokrát nad naše síly a my jen musíme doufat, že mu to v dalších sezónách oplatíme“ uvedl dále Janeček.

„Teď se chceme ale radši dívat dopředu a na tento zápas co nejrychleji zapomenout. Ostatně s Brnem letos poztrácí body všichni, takže pro konečné pořadí vlastně zápasy s ním nejsou tolik důležité. Za čtrnáct dní nás čeká domácí utkání s Blanenskem a na něj se musíme dobře připravit, abychom se co nejrychleji vrátili na vítěznou vlnu,“ uzavřel Janeček.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček
Mostecká liga malé kopané

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář