Krimi Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Slavnostní zahájení provozu stanice Bitozeves v areálu průmyslové zóny Triangle na Lounsku

BÍTOZEVES – Otevření se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek generálního ředitele pro IZS brig. gen. František Zadina, krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil, prezident společnosti Nexen Tire Europe Eung Young Lee, vedení HZS Ústeckého kraje, vedení HZS dalších krajů a vedení sousedních obcí. 

Stanici požehnal litoměřický biskup Jan Baxant. Stavba nové stanice je významnou investiční akci Ústeckého kraje v hodnotě 97 milionů korun.
Důvodem výstavby zcela nové stanice právě v této lokalitě byl vstup významného zahraničního investora, který se zabývá vývojem a výrobou pneumatik pro osobní a lehké nákladní automobily, Jihokorejskou společnost Nexen Tire, která  patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik.

Na základě provedené Operativně taktické studie provozu firmy NEXEN v průmyslové zóně Triangle vznikla, v souladu s ustanovením § 67 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, společnosti NEXEN povinnost zřídit k plnění úkolů, ve smyslu § 70 zákona o PO, jednotku hasičského záchranného sboru.


Nově budovaná stanice je typu P-3, přičemž jedno požární družstvo plní primárně úkoly v souladu s ustanovení § 70 zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů v rámci společnosti NEXEN, druhé požární družstvo plní standardní úkoly jednotky PO v rámci plošného pokrytí území Ústeckého kraje jednotkami PO a Strategické průmyslové zóny Triangle. Příslušníci zajišťují službu v nepřetržitém režimu služby.

Personálně je stanice Bitozeves zajištěna 34 příslušníky, tj. 33 příslušníků ve třech směnách a velitel stanice. Funkční složení směny velitel čety, dva velitelé družstva, dva hasiči technici, čtyři strojníci a dva hasiči.
Mobilní požární technika je zde zastoupena dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami CAS 20 S2T, dopravním automobilem, velitelským vozidlem, nosičem kontejneru s kontejnerem na pěnidlo, dále pak zařízením pro hašení CO2, přívěsnou lafetovou proudnicí a dalšími věcnými prostředky PO. Vybavení jednotky plnohodnotně pokrývá požadavky všech služeb a potřeb pro provedení vlastního zásahu, nechybí např. termokamera, detekční technika, spojovací a zobrazovací prostředky atd.

Stanice je plně funkční a příslušníci na stanici Bitozeves mají  zajištěny veškeré podmínky pro plnění úkolů vyplývajících ze zákona.

Autor : Lukáš Marvan

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Slavnostní zahájení provozu stanice Bitozeves v areálu průmyslové zóny Triangle na Lounsku

Napsat komentář