NOVOJIČÍNSKO – Posádky ZZS MSK zasahovaly v úterních večerních hodinách u smrtelné dopravní nehody na Novojičínsku.
Před dvaadvacátou hodinou byla záchranná služba informována o střetu osobního automobilu s chodcem v Jakubčovicích nad Odrou a vážném zranění chodce. Na pomoc vyjely pozemní týly ZZS ze stanovišť v Odrách a Vítkově. K noční misi byl povolán také vrtulník LZS z Ostravy.
Devětašedesátiletý muž zůstal po nehodě v bezvědomí, došlo u něj také k selhání dechu a krevního oběhu. První pomoc začal na místě poskytovat svědek události, který zahájil nepřímou srdeční masáž. Posádky ZZS pokračovaly ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací. Zasahující lékaři zjistili, že muž utrpěl poranění hlavy a mozku, břicha a dolních končetin.
Přes poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči se záchranářům nepodařilo jeho život zachránit a lékař musel nakonec konstatovat smrt.
Zdroj : ZZS Moravskoslezského kraje
ilustrační foto
3 Replies to “Chodec zemřel po střetu s automobilem”