Auto-Moto Karlovarský Krimi Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Kriminalisté objasnili krádež šperků za 14 miliónů korun! Objasnili i loupežné přepadení zlatnictví

KARLOVARSKO – Krajští kriminalisté ve spolupráci s karlovarskými kriminalisty objasnili dva případy zvlášť závažných zločinů ve zlatnictvích v Karlových Varech, které se staly na začátku letošního roku.

Na začátku února v brzkých ranních hodinách přibližně kolem čtvrté hodiny ranní došlo v lázeňské části města Karlovy Vary k vloupání do zlatnictví, ze kterého pachatelé odcizili stovky hodinek a různých šperků. Celá krádež proběhla velmi rychle. Když na místo přijela bezpečnostní agentura, byli již pachatelé pryč. Škoda na odcizeném zboží přesahovala 14 milionů korun (O případu jsme Vás informovali zde –  http://www.policie.cz/clanek/vloupani-do-zlatnictvi-v-karlovych-varech.aspx ).

Kriminalisté začali celý případ krádeže prověřovat a po dvouměsíčním rozpracování se jim podařilo zjistit, kdo je jedním z pachatelů. Pro toho si ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje přišli ve středu 10. dubna 2019 v ranních hodinách.

Pětadvacetiletý cizinec má mít na svědomí také loupežné přepadení zlatnictví z 21. ledna 2019, do kterého přišel těsně před koncem otevírací doby maskovaný a pod hrozbou střelné zbraně požadoval po obsluhujících prodavačkách peníze. Ze zlatnictví následně utekl s několika desítkami tisíc korun (O spolupráci při pátrání jsme Vás žádali zde – http://www.policie.cz/clanek/loupezne-prepadeni-zlatnictvi-v-karlovych-varech.aspx ).

Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého cizince a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a zvlášť závažného zločinu Krádež v jednočinném souběhu s přečinem Poškození cizí věci. Během dnešního dne vyšetřovatel podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Autor: nprap. Kateřina Krejčí

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář