Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Do Mostu míří mimořádně silné Blanensko

MOST – Samé výhry a jen jedna remíza. Takový je letošní záznam příštího soupeře mosteckého výběru v celostátní Superlize malého fotbalu, týmu Blanenska. Jde tedy o totožný zápis, jakým se pyšní letošní suverén Superligy Brno. Jediný bod rozdílu, který je v tabulce mezi brněnskými a právě dalším soupeřem Mostu je způsoben brněnskou výhrou po penaltách ve vzájemném remízovém utkání s blanenskými.

Je tedy jasné, že tuto neděli ve 14:00 hodin se na hřišti 11. ZŠ Most představí mimořádná kvalita, která bude pro domácí velkou výzvou. Již jen vizitka, kterou Blanensko vyslalo toto pondělí do světa tím, že zdemolovalo Olomouc na jejím hřišti v poměru 15:4, mluví sama za sebe.

Je samozřejmě otázkou, v jaké kvalitě a složení dorazí Blanensko ke svému geograficky nejvzdálenějšímu soupeři, ale není důvod si myslet, že by ve chvíli, kdy se perou o titul, měli mít Jihomoravané problém složit silnou sestavu i na tento výjezd.

Jednoznačně největší hvězdou tohoto týmu je dlouhodobě Ondřej Paděra. Tento držitel všech možných medailí jak z evropských tak světových šampionátů, stejně jako téměř všech ofenzivních rekordů české reprezentace, bude představovat pro mosteckou obranu trvalou hrozbu. Tohoto hráče pak v aktuální sezóně velmi dobře doplňuje David Krška, který se již také prostřílel do českého reprezentačního výběru. Nejproduktivnější trojici Blanenska pak uzavírá Jan Koudelka, kterého v českých reprezentačních dějinách a výkonech překonává právě jen jeho spoluhráč Ondřej Paděra.

Již jen tato trojice stačí k tomu, aby bylo každému jasné, že chce-li Most doma uspět, bude muset podat opravdu mimořádný výkon. Toho jsou si domácí vědomi a do zápasu rovněž směřují co nejvyšší kvalitu plnou českých reprezentantů.

O její zhodnocení i o zhodnocení mosteckých vyhlídek jsme tradičně požádali mosteckého trenéra Vojtěcha Bendu.

S Blanenskem se v historii Superligy utkáme doma již počtvrté a zatím jsme na našem hřišti vždy zvítězili. Na této tradici určitě nechceme nic měnit. Do zápasu půjdeme pokorně vědomi si letošní síly soupeře, ale rozhodně s vírou ve vlastní dovednosti a schopnosti. Ty budou v neděli v naší sestavě zastoupeny více než bohatě. Již nyní mám do nominace potvrzených sedm hráčů s reprezentační zkušeností“ zahájil své předzápasové vyjádření Benda.

Soupeři máme určitě co vracet zejména ze zápasů na jeho hřišti. Vždyť za poslední dvě utkání máme z Blanenska skóre 3:21. Každopádně mohu blanenským slíbit, že na domácí půdě určitě nastoupíme v mnohem silnější sestavě a ani v bráně nebude tentokrát Martin Boček“ připomněl s úsměvem Benda kuriózní situaci z posledního střetnutí těchto týmů, kdy mosteckým uvízlo jedno auto s hráči v dopravní zácpě na dálnici a diváci ČT Sport tak na vlastní oči sledovali výkon mosteckého ortodoxního útočníka v bráně.

Každopádně bych tentokrát určitě doporučil všem divákům, aby si toto utkání nenechali ujít a strávili nedělní velikonoční odpoledne s mosteckým malým fotbalem, protože tolik českých reprezentantů na jednom hřišti uvidí málokdy“ uzavřel Benda lákavou pozvánkou.

Ten, kdo chce vidět na vlastní oči malý fotbal té nejvyšší kvality, by si tak rozhodně neměl nechat ujít tuto mimořádnou příležitost a v neděli ve dvě hodiny odpoledne být na hřišti 11. ZŠ Most.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček
Mostecká liga malé kopané

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář