Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Chata v osadě Štěnkov lehla popelem

TŘEBECHOVICE POD OREBEM – Požár chaty v chatové oblasti Štěnkov byl nahlášen na krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách v 04:06 hod. Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů, profesionální z centrální hradecké stanice a JSDH Třebechovice pod Orebem, Týniště nad Orlicí a Černilov.

Už při příjezdu jednotek na místo události byl objekt celý v plamenech, na místo se sjelo sedm hasičských cisteren. Všechny osoby stihly z chaty před rozšířením požáru utéct, nikdo nebyl zraněn. Vzhledem k pokročilé fázi požáru se hasiči soustředili především na ochranu a ochlazení okolních blízkých chat, aby se požár nerozšířil i na ně. Hasičům se nakonec skutečně podařilo ostatní objekty uchránit, okolní chaty zkontrolovali ještě termokamerou.

Po hodině od nahlášení události měly jednotky požár lokalizován a v 05:55 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru. Během dohašovacích prací museli hasiči část konstrukce chaty rozebrat, aby odhalili i skrytá ohniska. Požářiště bylo nakonec nad ránem předáno majiteli s tím, že musí zajistit dohlídku do dnešních 20:00 hod.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování, ale s největší pravděpodobností jej zavinila technická závada na ohřívači vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na celkových 700 tisíc korun, z toho je škoda 600 tisíc korun na chatě samotné a 100 tisíc korun na vedlejší chatě, která byla poškozena žárem.

Zdroj : Hasiči Královéhradeckého kraje

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Chata v osadě Štěnkov lehla popelem

  1. Pingback: my company

Napsat komentář