Krimi Školní okénko Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Základní škola Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Skončí incident z bílinské základní školy před soudem? Žákyně šesté třídy tam v kabinetu vrazila facku učiteli jen za to, že dostala poznámku

BÍLINA – Soudní dohru bude mít nejspíš fyzický útok na učitele Základní školy Za Chlumem v Bílině. Jak jsme jako první informovali, žákyně šesté třídy uštědřila před zraky spolužáků facku jednomu z pedagogů. Na incident upozornilo vedení školy na sociální síti s tím, že útok na učitele byl dokonce přitom předem promyšlený a naplánovaný. 

Podle vedení školy totiž mnoho žáků o všem předem vědělo, útok podporovalo a považovalo jej dokonce za zábavu. Za fackou přitom stojí prý poznámka, kterou žákyně šesté třídy od učitele dostala! Incident se odehrál v kabinetu, kam vedle „útočnice“ přišlo i několik dalších spolužáků.

„V žádném případě nebudeme takové chování tolerovat a přecházet. Jedná se o naprosté překročení hranic slušného chování a nemá nic společného s klasickou nekázní, kterou vzhledem k věku a vývoji žáků v rámci možností respektujeme,“ uvedlo vedení školy na sociální síti ve svém příspěvku o napadení pedagoga s tím, že nedošlo k žádnému zranění, šlo o jednu naplánovanou facku před obecenstvem. Napadený učitel nyní proto zvažuje, že podá trestní oznámení.

Nejen vedení školy, ale i vedení města bylo celým incidentem doslova šokována! Podle zjištění redakce jde o problémovou žákyni, se kterou byly kázeňské problémy i v minulosti. Věcí se začalo intenzívně zabývat nejen vedení školy, ale také úředníci sociálního odboru. Nyní se tak rozhoduje i to, jaký trest útočící školačka „vyfasuje.“

Případ i nadále sledujeme.

Autor: redakce

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář