Auto-Moto Doprava Kultura Složky IZS Sport Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

FOTO ohlédnutí: Hasiči Spořice oslavili 130 výročí od založení

„Oslava 130 let založení našeho sboru proběhla dne 18.5.2019, kdy na oslavu přijelo celkem 24 zásahových vozidel z 10 jednotek, které slouží u okolních sborů hasičů na okrese Chomutov. Čímž bych chtěl poděkovat všem okolním jednotkám, které přijeli a přivezli ukázat svou techniku“. Řekl nám Jirka Kopecký – velitel JSDH Spořice.

No a teď něco v krátkosti z historie Sboru dobrovolných hasičů obce Spořice.

 Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Spořice má za úkol zasahovat při požárech, živelných pohromách a jiných mimořádných událostech.

Všichni členové se snaží o navázání na hasičskou tradici, která sahá až do roku 1889, kdy byl ve Spořicích založen sbor dobrovolných hasičů.První požární zbrojnice stála na náměstí v dnešním parku mezi pomníkem a Sokolovnou a v roce 1974 dochází k přestěhování do nové požární zbrojnice, která byla postavena v akci Z. V té době se k zásahům vyjíždělo Tatrou 805. V osmdesátých letech byla přistavěna zadní garáž a k Tatře 805 přibyl CAS 25 Škoda 706 RTO. V roce 1976 sbor obdržel DA 12 Avia A30. K modernizaci techniky došlo v roce 2010, kdy obdrželi  CAS 32 Tatra 815 a od roku 2013 májí k dispozici DA VW Transporter, který  obdrželi od HZS Chomutov. Od února roku 2016 disponují novým zásahovým vozidlem CAS 20 Scania, které bylo obcí zakoupeno jako první nové vozidlo na základě získané státní dotace ve výši 2 500 000 Kč.

Vedle zásahové jednotky mají hasiči spoustu dalších aktivit, mezi které patří například práce s mládeží, pořádání dětské halové soutěže, dětského dne, a Memoriálu Slávy Fiska. Mimo jiné se též zabývají svozem elektroodpadu, čímž se snaží též o udržení čistoty v obci. Mezi další aktivity patří pořádání výletů pro děti z obce.

Více foto naleznete (ZDE)

Autor: Tomáš Pitterling, Jirka Kopecký

Foto: Lenka Jurková,Tomáš Pitterling

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář