Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Požár vozidla v podzemních garážích vyděsil obyvatele domu

ZLÍN –  Dramatické chvilky si dnes dopoledne zažili obyvatelé bytového domu ve Zlíně na největším sídlišti krajského města.

. V ulici Podlesí v podzemních garážích jednoho z bytových domů začalo v motorovém prostoru hořet osobní vozidlo. Z domu tak muselo být evakuováno deset osob včetně dvou dětí a jeden pes. Všichni skončili venku v bezpečí, kde počkali do ukončení zásahu hasičů.

Majitele na požár upozornil jeden z obyvatelů domu. Muž tak ihned běžel ke svému vozu a požár se snažil uhasit práškovým hasicím přístrojem. Na místo v tu dobu již naštěstí vyjely dvě jednotky hasičů, a to hasiči ze stanice Zlín a hasiči statutárního města Zlína, kteří na místo přijeli jako první a ihned začali s likvidací požáru. Krátce na to přijela i druhá jednotka, která ihned nasadila druhou proud vody. Požár tak byl během pár chvil uhašen. Celý zásah však velmi komplikoval hustý kouř, proto hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice.

Majitel vozidla se při snaze požár uhasit nadýchal kouře a skončil v péči přivolaných záchranářů. Ti jej nakonec odvezli do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Po celou dobu hasiči prostor kontrolovali termokamerou. K odvětrání garáže a chodby domu použili hasiči tři přetlakové ventilace. Díky nim během krátké chvíle vyvětrali zakouřené prostory a obyvatelé domu se mohli vrátit zpět do svých bytů.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Zdroj : HZS Zlínského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář