Krimi Složky IZS Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Záchranáři opět zasahovali v okolí Ostrova u Tisé v rámci mezinárodního cvičení Rallye Ostrov 2019

OSTROV U TISÉ – Mezinárodní metodického cvičení Rallye Ostrov 2019 mají úspěšně za sebou soutěžní týmy záchranářů z Čech i sousedního Německa, a to v rámci letošního 6. ročníku. Vedle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje se akce opět zúčastnily i ostatní složky Integrovaného záchranného sytému, a to policisté či hasiči v lokalitě Ostrova u Tisé na rozhraní Ústecka a Děčínska. 

„Také letos cvičení prověřilo zdravotnické záchranáře nejen v připravenosti řešení mimořádných událostí, ale i jejich schopnosti a dovednosti při plnění nejrůznějších simulovaných reálných úkolů, se kterými se záchranáři mohou ve své profesi reálně setkat,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

VIDEOREPORTÁŽ Z METODICKÉHO CVIČENÍ RALLYE OSTROV 2019

Videoreprotáž z metodického cvičení připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Na jednadvacet družstev záchranářů tak letos čekalo celkem deset soutěžních stanovišť. Metodické cvičení bylo rozděleno na dvě části v okolí Ostrova u Tisé na Ústecku. V rámci soutěžních disciplín došlo i na adrenalinové zážitky. Záchranáři totiž za dohledu zkušených instruktorů museli i letos překonat tradiční traverzu z jedné skalní věže na druhou a následné slanění ze sklaní věže.

„Cvičení se opět zúčastnili kolegové záchranáři z Německa, a to v rámci přeshraniční spolupráce,“ dodal mluvčí ZZS Prokop Voleník. Záchranáři v rámci speciálních úkolů pod dohledem rozhodčích museli zvládnout a řešit simulace reálných událostí. Metodické cvičení Rallye Ostrov 2018 i letos uspořádala Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, p.o., Ústecký kraj a Vzdělávací centrum ZZS Ústeckého kraje

Cvičení „RALLYE OSTROV 2019“ je metodicko-taktické mezinárodní cvičení ZZS ÚK ve spolupráci se složkami IZS.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

1. místo – posádka Kadaň
2. místo – posádka Litoměřice
3. místo – posádka Rumburk

FOTOGALERIE… 
Autor: Honza Vraný
Foto: Markéta Flochová/Ú
stecký kraj
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “VIDEOREPORTÁŽ: Záchranáři opět zasahovali v okolí Ostrova u Tisé v rámci mezinárodního cvičení Rallye Ostrov 2019

Napsat komentář