Finance Krimi Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila policistu ze zpronevěry peněz

ČESKO – Policista Pavel Štěpán, bývalý člen a předseda základní organizace „ZO UBS SPJ Praha“, která patří pod odborovou organizaci Unii bezpečnostních složek převzal Usnesení o zahájení trestního stíhání. Předmětnou informaci potvrdila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Ivana Nguyenová. Na ztrátu peněz upozornila sama Unie bezpečnostních složek, která na základě kontroly odhalila finanční ztrátu.

Těžkooděnec Štěpán měl v době, kdy byl předsedou základní organizace SPJ Praha, vybírat od členů odborů finanční hotovost, nevydával potřebné doklady a peníze řádně neodváděl na centrální účet. Podle informací, které má redakce k dispozici, vybral pražský policista členské příspěvky od 35 policistů, v celkové výši 76.000,- Kč, které řádně, v souladu se všemi normami, neodvedl. Na základě interního šetření Unie bezpečnostních složek byl Pavel Štěpán z této organizace vyloučen, poté byl prověřován a následně obviněn GIBS.

Podle serveru iRozhlas Štěpán tvrdí, že se jedná o účelovou kauzu, za kterou vidí konkurenční boj, neboť je spoluzakladatelem nové odborové organizace s názvem Odborová aliance IZS. V této organizaci je statuárním orgánem, členem výkonné rady.

Požádali jsme o vyjádření předsedu Unie bezpečnostních složek por. Zdeňka Drexlera, který uvedl: „Mohu potvrdit, že pan Pavel Štěpán byl naším členem, ale pro podezření z neprůhledné manipulace s penězi byl Shromážděním předsedů Unie BS vyloučen. GIBS poté započala šetření, jehož výstupem je sdělení obvinění z přečinu zpronevěra. To nás velmi mrzí, nicméně argumentovat konkurenčním bojem je úsměvné. S Odborovou aliancí IZS nijak nespolupracujeme ani s ní nijak nekomunikujeme. Nehledě na to, že 35 policistů potvrdilo, že mu předalo finance a k nám nedoputovaly.

V současné době se rozhoduje o dalším osudu obviněného policisty, o kterém rozhodne vedení pražské policie. V současné době obviněný stále slouží na Speciální pořádkové jednotce Praha. V případě prokázání viny hrozí obviněnému Štěpánovi až 5 let za mřížemi.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář