Doprava Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti

Alkohol ani vyslovený zákaz řízení nejsou pro řidiče v Praze překážkou

PRAHA – Sedli si za volant se zákazem řízení i pod vlivem alkoholu. Pozornosti strážníků neunikli.

Během tankování na čerpací stanici v Praze 12 si autohlídka městské policie všimla dvojice mužů, z nichž jeden během tankování pohonných hmot dělal stereotypní pohyby, byl nervózní a nakláněl se stále do vozidla. Hlídka pojala podezření na vliv návykových látek. Vozidlo vyjelo z parkoviště, ale po spatření hlídky vjel řidič zpět a zastavil. 

Hlídka ho vyzvala k předložení dokladů, 26 letý muž předložil pouze občanský průkaz. Uvedl, že ve vozidle pouze sedí, neřídí ho a dále se odmítl s hlídkou bavit. Lustrací strážníci zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení. Proto muže omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu ho předali k dalšímu šetření přivolané hlídce Policie ČR.

Další dva řidiče pod vlivem alkoholu řešili strážníci v noci z pátku na sobotu. Prvního zastavili při provádění dohledu nad dodržováním silničního provozu v ulici Pod Krejcárkem v Praze 3. Řidič, který začal spolupracovat až po přivolání státních kolegů, u sebe neměl doklady a dechová zkouška ukázala přes 1,5 promile. Případ šetří státní kolegové.

Druhého řidiče strážníci řešili poté, co si v Budějovické ulici všimli skupinky, která vyšla z baru, zamířila k zaparkovaným vozidlům, jeden ze skupiny sedl za volant a začal couvat. Hlídka ho zastavila a požádala o předložení dokladů. Mladík, který jevil známky intoxikace, měl u sebe pouze občanský průkaz. Uvedl, že vypil dva panáky a čtyři piva a že chtěl pouze přeparkovat. Dechová zkouška ukázala necelé jedno promile. Celá věc byla předána příslušnému správnímu orgánu.

Zdroj : Městská policie hl. m. Prahy

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář