HZS Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Pád malého letadla na žateckém letišti cvičně prověřil složky Integrovaného záchranného systému

ŽATEC – V areálu letiště Macerka v Žatci spadlo malé dopravní letadlo! Naštěstí šlo ale jen o fiktivní pád, které nacvičovaly složky Integrovaného záchranného systému ČR.

Cílem taktického cvičení bylo ověření rozhodovacích schopností velitele zásahu a vedoucích pracovníků složek IZS při společném řízení sil a prostředků, jejich vzájemná výpomoc a komunikace při zdolávání mimořádných událostí druhu leteckých nehod. Taktické cvičení souběžně ověřilo odborné znalosti v problematice spolupráce mezi složkami IZS s ohledem na druh mimořádné události, třídění raněných metodou START a jejich následný transport na stanoviště pro shromáždění a třídění raněných k odvozu ZZS do zdravotnických zařízení, poskytování první pomoci na místě před transportem raněných, zřízení štábu velitele zásahu a jeho činnost, organizaci spojení mezi složkami IZS.

Obsahem taktického cvičení bylo mimo jiné i policejní pátrání v terénu, kde by se mohli nacházet cestující z letadla, a také bezpečnostní opatření zaměřené na omezení pohybu osob v místě havárie a na regulaci dopravy ze strany policistů.

Námětem cvičení byla srážka nouzově přistávajícího malého dopravního letadla s ultralightem. Mezi částmi trupu se nalézalo 50 osob s různými stupni zranění.

Cvičení se zúčastnily jednotky Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje ze stanic Žatec, Louny, Podbořany, Bítozeves a Chomutov. Dobrovolné jednotky z Žatce, Libočan, Tuchořic, Podbořan a Lubence. Dále 6 posádek Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, 2 posádky ZDS – Zdravotní dopravní služby. Poprvé ve své historii se zapojila do taktického cvičení takového rozsahu Nemocnice Žatec, o.p.s.

Do cvičení se zapojily desítky policistů z organizačních článků a útvarů Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Zdravotnická záchranná služba, Městská policie Žatec.

FOTOGALERIE…

Autor: Lukáš Marvan
Foto: Petr Kubiska/HZS ÚK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář