Auto-Moto Doprava HZS Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME VIDEEM: Kamion u Velemyšlevsi na Lounsku prorazil svodidla mostu a zřítil se z patnáctimetrové výšky! V kabině vedle řidiče seděla i jeho těhotná přítelkyně

VELEMYŠLEVES – Dvě hasičské jednotky zasahují od dopoledních hodin u vážné nehody kamionu u obce Velemyšleves na Lounsku. Kamion prorazil svodidla silničního mostu a zřítil se z patnáctimetrové výšky. Vedle řidiče seděla v kabině i mladá těhotná přítelkyně!

Oba utrpěli vážná zranění a z havarované kabiny museli být vyproštěni. Na místě zasahoval vrtulník Letecké záchranné služby, který podle mluvčího krajských záchranářů Prokopa Voleníka, těžce zraněného řidiče transportoval do ústecké nemocnice. Tam skončila i spolujezdkyně, kterou převezla sanitka.

Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana přivolaní hasiči asistovali Zdravotnické záchranné službě při nakládání zraněných do vrtulníku a sanitky, přečerpávali naftu a hydraulický olej z havarovaného kamionu. Byla informována Česká inspekce životního prostředí a Povodí Ohře.

Okolnosti vážné nehody kamionu vyšetřují na místě karambolu stále ještě policisté. Podle zjištění redakce prý kamionu praskla pneumatika a řidič s neovladatelným vozem prorazil svodidla a zřítil se z nového mostu přes údolí.

FOTOGALERIE…

Autor: Honza Vraný
Foto: Petr Kubiska/HZS Ústeckého kraje
Video: Vlastimil Gunár

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář