HZS Krimi Olomoucký Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA – VIDEO: Záchrana zavaleného muže stromem a zasypaného zeminou v Pohořanech (Dolany) na Olomoucku

OLOMOUCKO – Profesionální jednotka stanice Šternberk společně s dobrovolnými hasiči Dolany dnes přijala výzvu k pomoci muži zavaleného stromem a částečně zasypaného zeminou poblíž Pohořan (Dolany) na Olomoucku, naštěstí pro rychlý příjezd i lokalizaci složkami integrovaného záchranného systému poblíž komunikace dále na Jívovou. 

Společně s hasiči k místu vzlétl vrtulník ZZS Olomouckého kraje. Muži naštěstí v počátku velmi pomohli jeho kolegové, ze zeminy ho vyprostili a snažili se jej udržet v komunikaci při vědomí, velmi dobře místo lokalizovali a včas přivolali pomoc záchranářů. Patří jim velký obdiv a také slyšeli poděkování od zasahujících hasičů.

Jednotky asistovaly posádce letecké záchranné služby, ta po zajištění pacienta vyzvala hasiče k pomoci s celkovou fixací a následnému transportu k leteckému převozu. Jednalo se velmi náročné přemístění z lesního terénu k silnici.

Místo události si poté převzala k šetření Policie ČR a obě posádky výjezdových vozidel profesionálů ze Šternberka a domácích hasičů z Dolan se mohli vrátit zpět na své základny.

FOTOGALERIE… 

Autor: Zdeněk Hošák 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář