Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

PIETA: Na mnohých radnicích po celém Česku dnes vlaje černý prapor za zastřeleného místostarostu Dražůvek Rudolfa Štose

ČESKO – Většina měst a obcí dnes na svých radnicích vyvěsí černý prapor za místostarostu obce Dražůvky Rudolfa Štose, který tragicky zemřel při výkonu své funkce, na základě společného prohlášení Svazu měst a obcí České republiky a sdružení místních samospráv České republiky.

Pozůstalým tímto zástupce měst a obcí vyjadřují upřímnou soustrast, hluboké politování nad touto smutnou událostí a sílu k překonání bolestného období.

Svaz měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky zároveň chtějí vyhlásit veřejnou sbírku na pomoc pro pozůstalé. Ta bude vyhlášena v následujících dnech.

Čest jeho památce.

Místostarosta obce Dražůvky na Kyjovsku Rudolf Štos tragicky zemřel 24. května poté, co na něj vystřelil útočník, který následně obrátil zbraň i proti sobě. Za vraždou přitom stál spor o studnu! Podle vyšetřovatelů přijela policejní hlídka řešit do obce banální sousedský spor o studnu. Místostarosta byl k akci přizván jako svědek, tedy nezúčastněná osoba. Útočník ho ale smrtelně postřelil.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář