Doprava Jihočeský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Při nehodě u Borovan utrpělo pět lidí zranění

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policisté z českobudějovického dopravního inspektorátu řeší od včerejšího dne vážnou dopravní nehodu, která se stala na silnici II. třídy č. 155 v katastru obce Borovany.

Krátce po 13:30 hodině řídil muž (36 let) automobil značky Škoda Octavia a vezl ještě další tři osoby. Plně se však nevěnoval řízení, nepřizpůsobil rychlost jízdy svému aktuálnímu stavu a vyjel na nezpevněnou krajnici. Následně přejel do protisměru, kde se čelně střetl s motocyklem značky Honda. Osobní automobil pak sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Motocykl byl odražen také do silničního příkopu, kde poškodil směrový sloupek.

 Na místo dorazili policisté, kteří zjistili, že řidič osobního vozidla řídil pod vlivem alkoholu. Opakovanou dechovou zkouškou mu naměřili více než 2,6 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě utrpěly zranění všechny osoby v osobním vozidle a také řidič motocyklu. Při nehodě vznikla škoda za 145 000 korun. Přesné příčiny a okolnosti jsou předmětem šetření dopravních policistů.

Autor : por. Ing. Štěpánka Uhlířová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář