HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Sport Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Na mistrovství Evropy v disciplínách TFA máme silnou sestavu sportovního hasičského týmu

ČESKO/ NĚMECKO – Ve dnech 8. a 9. června 2019 proběhne v německém Mönchengladbachu již 21. mistrovství Evropy v hasičských disciplínách TFA – nejtvrdší hasič přežije!

Celkem šesti členné družstvo bude obhajovat medaile vícenásobných evropských i světových mistrů v nejnáročnějším sportu, kterému se hasiči věnují, totiž v TFA z anglického Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije.

A jak tato drsná soutěž vypadá?
Trať je rozdělena do 4 úseků, jednotlivé disciplíny plní soutěžící odděleně po úsecích, intervalovým způsobem.

1. úsek – Běh s požárními hadicemi
Po startu soutěžící běží k připravené požární stříkačce, na ni napojí dvě hadicová vedení, která následně uchopí za proudnice a rozvine je. Spoje se mu nesmí rozpojit. Pak smotá dvě hadice, které odnese do boxu. Žádná část hadice nesmí z boxu vyčnívat.

2. úsek – Hammer box, tunel, figurína a bariéra
Soutěžící doběhne k hammer boxu a palicí provede 80 úderů, tunelem pronese 20 kg závaží tam a zpět, transportuje 80 kg figurínu a na závěr překoná bariéru.

3. úsek – Výstup na lešení
Čtyři nastavovací žebříky soutěžící opře o lešení, na které následně vystoupá a nahoře vytáhne 20 kg závaží. Cestou do cíle ještě napojí proudnici na monitor.

4. úsek – Běh do 15. patra výškové budovy
Každé mistrovství si volí vlastní budovu, kam musí závodníci v co nejkratším čase vyběhnout. V Mönchengladbachu je to místní nemocnice.

Během celé soboty a nedělního dopoledne se na start postaví jednotlivci ve svých věkových kategoriích. Jmenovitě nstržm. Marek Víšek (HZS Pardubického kraje), nstržm. Michal Přecechtěl (HZS Olomouckého kraje), nstržm. Tomáš Višnar (HZS Královéhradeckého kraje), nstržm. Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje), nstržm. Vít Malenovský (HZS Jihomoravského kraje) a nstržm. Michal Brousil (HZS Jihočeského kraje).

Nedělní odpoledne pak bude patřit štafetě. Naše družstvo v ní poběží s družstvem z Polska. Rozhodující je ale čas. Loni jsme štafetu zvládli za 6min. 50 sec., což stačilo na 2 místo. Prvenství nám přitom uteklo o jedinou sekundu.

Vzhledem k předcházejícím úspěchům našich hasičských borců jak na mistrovství Evropy, tak světa, kde se pravidelně již řadu let umisťují na nejvyšších příčkách, věříme, že se opět zadaří a kluci přivezou domů nejeden cenný kov.

Oficiální stránky mistrovství Evropy: https://www.tfa-germany.de/de/startseite/

Fandit, podporovat a sledovat český tým můžete také na FB profilech TFA Czech a Hasičského záchranného sboru ČR.

Přejeme šťastnou cestu a mnoho sportovních úspěchů.

Autor: pplk. Mgr. Nicole Zaoralová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář