Cestování Doprava HZS Jihočeský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Tragická nehoda u Libějovic po nehodě začal hořet kamion

STRAKONICE – Dnes ráno, po sedmé hodině, přijali policisté na lince tísňového volání Policie ČR Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení o dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici I/20 mezi Sedlecem a Libějovicemi, kdy vozidlo je v plamenech a řidič pravděpodobně zůstal uvnitř.

Na místo byly okamžitě vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy po příjezdu hlídky obvodního oddělení Netolice strážci zákona zjistili, že následky požáru motorového vozidla likvidují příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Dále na místo havárie dorazili dopravní policisté Územního odboru Strakonice, kteří šetření a provedeným vytěžením svědků objasnili, že řidič nákladního vozidla tovární značky Volvo s návěsem, který převážel „kráčející bagr“, z dosud neustanovených příčin, při jízdě z Českých Budějovic na Vodňany, vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu a účelové cesty na pole, poté se vozidlo tzv. zlomilo v kloubu tahače a začalo hořet. Při požáru explodovaly i palivové nádrže. Přítomní svědci i přes svou snahu už nemohli zaklíněnému řidiči (roč. 1957) pomoci a muž ve vozidle uhořel.

Z důvodu vyšetřování byla komunikace v tomto úseku zcela uzavřena a to až do pozdních odpoledních hodin. Objízdný směr byl stanoven od Sedlece, penzionu Nová hospoda na Dívčice a Týn nad Vltavou. Od Vodňan pak přes Číčenice na Týn nad Vltavou.

Od začátku roku se jedná o 34. oběť na jihočeských silnicích.

Autor : por. Bc. Milan Bajcura

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář