HZS Krimi Olomoucký Počasí Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Silné bouřky opět potrápily Olomoucký kraj

OLOMOUCKO – Přes území Olomouckého kraje se během velmi krátké doby opět přehnaly silné bouřky. Nejvíce zasaženou oblastí po lokálním výskytu přívalových vydatných srážek je okolí Čechy pod Kosířem, Senice na Hané, Náměšť na Hané, Senička, Laškov, Olbramice, Lipová, Kojetín a další.

 Přívalové srážky tedy nejvíce postihly oblast Olomoucka a Prostějovska. Intenzita příjmu tísňových hovorů se navýšila krátce po šestnácté hodině. V Čechách pod Kosířem voda zalila několik ulic. Po opadnutí zde zůstalo mnoho naplavenin, bahna, štěrku a podobně.

Celkově hasiči doposud zasahovali u téměř padesáti technických pomocí (49), Olomouc 19, Prostějov 22 a Přerovsko v Kojetíně 7 událostí. Nejvíce žádostí na tísňovou linku putovalo v podobě pomoci s čerpání vody z domů a ze sklepů. Několikrát hasiči již tradičně odstraňovali spadené stromy. V Čechách pod Kosířem a Senici na Hané několik jednotek provádělo oplachování komunikace a pomoc obyvatelům s úklidem bahna.

Takto se prakticky zapojily všechny místní jednotky v postižených obcích, na většině míst budou dobrovolné jednotky i dnes pomáhat v odstraňování následků s nadějí nenaplnění prognózy dalších bouřek a srážek podobného typu, ty jsou pro Olomoucký kraj opět očekávány v odpoledních hodinách.

Zdroj : HZS Olomouckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář