Krimi Kultura Školní okénko Složky IZS Sport Turistika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DRAMA: Záchranáři horské služby zasahovali u skupinky studentů po úderu bleskem v Beskydech

BESKYDY – Dvě hlídky Horské služby Beskydy zasahovaly u zraněných turistů po zásahu bleskem.

Skupinku sedmnáctiletých studentů, kteří sestupovali z Lysé Hory zastihla silná bouřka v lokalitě Větry.  Po náhlém zásahu blesku do stromu v jehož blízkosti se skupina nacházela, došlo u studentů k popáleninám různého stupně. Tlakovou vlnou jenž blesk způsobil, byla v oblasti ušních bubínků zraněna jedna ze studentek a rovněž padesátiletá žena,  která po pádu utrpěla poranění v obličejové části.

Celkem ošetřili záchranáři HS pět zraněných. Dvě osoby musely být transportovány členitým terénem v nosítkách a dále všechny postižené převezli terénním vozidlem horských záchranářů  ke třem vozidlům záchranné služby a následně k dalším ošetřením na popáleninové centrum FN Ostrava a do nemocnice Frýdek Místek.

Horská služba Beskydy upozorňuje návštěvníky Beskyd na výskyt silných bouřek a to zejména dnes v odpoledních a večerních hodinách. Doporučujeme turistům, aby toto upozornění brali na zřetel a při plánování svých tůr se nevystavovali zbytečnému riziku zásahu bleskem a nezdržovali se zvláště v hřebenových partiích na vrcholech a vyvýšených místech. 

Zdroj: Horská služba ČR
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář