Doprava Kultura Sport Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ TIP NA VÝLET: Na letišti v Roudnici nad Labem dnes začíná dvoudenní Memorial Air Show 2019

ROUDNICE NAD LABEM – Milovníci létání, letadel a nebeských jezdců se opět dočkali. Na roudnickém letišti dnes začíná dvoudenní  tradiční Memorial Air Show. Jde o jednu z největších letecko – společenských akcí svého druhu s téměř 30 letou historií. Akce je zařazena do Rodinného stříbra Ústeckého kraje.

Tento svátek nejen českého historického letectví pořádá každý lichý rok Aeroklub Memorial Air Show ve spolupráci s řadou institucí, organizací, měst a obcí a řadou soukromých osob.
Myšlenka akce vznikla hned po Sametové revoluci v roce 1990 jako poděkování bývalým vojenským pilotům Royal Air Force z II. světové války.
První ročník měl za cíl morálně rehabilitovat ty, kteří bojovali za naší svobodu a kterým vděčíme za to, že jsme se mohli narodit.

V následných ročnících pořadatelé vybrali významná témata spojená s naší svobodou, nebo bojem za ní.  Každý druhý rok tak organizátoři uctívají lidskou odvahu a hrdinství. Vzpomínají na ty, kteří již nejsou mezi námi, ale bez kterých by naše svoboda a demokracie již možná neexistovala.

LETOVÝ PROGRAM ZAČÍNÁ V SOBOTU I NEDĚLI OD 14 HODIN.

LETOVÉ UKÁZKY A VYHLÍDKOVÉ LETY MIMO OFICIÁLNÍ PROGRAM JSOU VŠAK JIŽ OD DOPOLEDNÍCH HODIN.

DŮRAZNĚ DOPORUČUJEME PLÁNOVAT PŘÍJEZD NA LETIŠTĚ MEZI 9-11 HODINOU !!!

Letiště v Roudnici nad Labem se nachází asi 2 km od centra města ve směru k dálnici D8.  Od Prahy se na letiště dostanete po dálnici D8 ve směru na Drážďany. 

U Exitu 29 ROUDNICE v době konání akce se prosím orientujte dle vyznačených směrů na připravená parkoviště a dbejte pokynů organizátorů !!

Parkoviště pro návštěvníky je přímo na ploše letiště. Po vystoupení jste přímo na letišti.

Nedoporučujeme parkovat kolem letiště!
Nic neušetříte – často je parkovné dražší než na letišti.
O pokutách nemluvě …

Zdroj: Memorial Air Show

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář