Auto-Moto Doprava Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Muž se zákazem řízení ujížděl policistům! Motorkář nakonec sjel do řepky, kde havaroval

BRNO – Motorku měl opravit. Místo opravy se na ní bez vědomí majitele projížděl, navíc měl platný zákaz řízení. To se mu však nevyplatilo. Při pronásledování nezvládl silný stroj a havaroval v řepkovém poli…

Minulý týden policisté znovu pronásledovali ujíždějící motorku. Policisté z oddělení hlídkové služby chtěli v ulici Gajdošova zkontrolovat řidiče motocyklu Suzuki Bandit (1200). Tento místo zastavení zalehl za řídítka svého stroje a začal ujíždět.

Řidič se svojí silnou motorkou najel na dálnici D1, kde ujížděl rychlostí přesahující 200km/h. Policejní auto se však drželo v těsném závěsu za ním. U Holubic potom všichni sjeli z dálnice a pokračovali po souběžné staré silnici. Po několika kilometrech se však ujíždějícímu stala osudná pravotočivá zatáčka.

V rychlosti, kterou do ní najel, neudržel svůj stroj na vozovce a odporoučel se do řepkového pole, kde havaroval. Tam si pro něj zašli i policisté. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

A jaký byl důvod zběsilé jízdy? Ujíždějící řidič měl platný zákaz řízení, navíc jel na motorce, která nebyla jeho, patřila zákazníkovi, který mu ji do dílny přistavil k opravě.

Autor: nprap. David Chaloupka

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář