HZS Jihomoravský Královehradecký Krimi Olomoucký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Bouřky na východě republiky potrápily hlavně hasiče! Jednotky vyjížděly ke stovkám událostem

ČESKO – Východem republiky se dnes přehnaly bouřky s přívalovým deštěm a silným větrem, hasiči zasahují u stovek událostí. Plné ruce práce tak měli hasiči ve Zlínském, Olomouckém, Jihomoravském a Královéhradeckém kraji.

V souvislosti s odpolední bouřkou zasahují hasiči v rámci Jihomoravského kraje u přibližně dvou stovek událostí. Nejčastěji odstraňují popadané stromy, které omezují provoz na komunikacích.

Patrně nejhorší situace byla ve Zlínském kraji, kdy od půl páté odpolední přijali hasiči téměř sto žádostí o pomoc při odstraňování následků silného větru, který se přes náš kraj přehnal. Nejvíce výjezdů měli hasiči na Kroměřížsku. Na Zlínsku vítr strhával střechy, a to v Napajedlech a Halenkovicích.

V Otrokovicích hasiči zajišťovali billboard, neboť hrozil jeho pád na chodník. Na Vsetínsku hasiči odstraňovali stromy z cest, ale zajišťovali i odlétávající střechy z budov. Nejméně výjezdů zaznamenali hasiči na Uherskohradišťsku.

V obci Chomýž na Kroměřížsku osm jednotek likvidovalo požár střechy rodinného domu, do kterého podle oznamovatele udeřil blesk. Hasiči k likvidaci požáru použili celkem čtyři hasební proudy vody a během chvíle měli požár pod kontrolou.

Poté již jen dohašovali skrytá ohniska a dům kontrolovali termokamerou. Naštěstí se událost obešla bez zranění jeho obyvatel.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář