Doprava Finance HZS Karlovarský Krimi Kultura Nezaradené Složky IZS Sport Technika Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Rušno měli dnes záchranáři Horské služby na Klínovci! Ošetřili osm úrazů a asistovali u poruchy lanovky, na které uvízli turisté

BOŽÍ DAR/KLÍNOVEC – Velká sváteční návštěvnost přinesla během dnešního dne 8 náročných úrazů, které záchranáři Horské služby Klínovec díky spolupráci s Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Letecká záchranná služba Armády České republiky předali k ošetření do zdravotnického zařízení.

Během největšího shonu se zásluhou technické závady zastavila lanová dráha v Trail Park Klínovec a byla vysoká pravděpodobnost, že bude potřeba evakuace turistů z lanovky pomocí lanových technik.

Na výzvu HZS Karlovarského kraje, www.hzs-kvk.cz pro tento zásah museli horští záchranáři povolat další záchranáře. Naštěstí technici zvládli zprovoznit lanovku před započetím záchranné akce a všichni cestující i dvouleté děti, kteří na lanové dráze cestovali se dostali v pořádku na zem.

Žádný z uvízlých cestujících na lanovce nakonec nepotřeboval zdravotnickou pomoc.

Zdroj: Horská služba Boží Dar / Klínovec

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář