Auto-Moto Cestování Doprava Královehradecký Krimi Složky IZS Turistika YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Chvilka nepozornosti řidičky na dálnici D11. Odbočovací manévr vyústil v dopravní nehodu

HRADEC KRÁLOVÉ – Chvilka nepozornosti na dálnici D11. Jak nebezpečné bylo náhlé a nepředvídatelné snížení rychlosti v levém pruhu na dálnici D11, z důvodu využití exitu číslo 86 k odbočení, můžete vidět v následujícím videu.

Dnes krátce po půl desáté dopoledne přijal operační důstojník na tísňové lince oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D11 u exitu číslo 68 (Chýšť). Řidička osobního vozidla Škoda Octavia jedoucího v levém jízdnímu pruhu směrem z Prahy na Hradec Králové chtěla podle prvotních informací využít nedalekého exitu k odbočení, bránila jí v tom však vozidla jedoucí v pravém jízdním pruhu. Aby řidička vůbec stihla odbočit z dálnice, snížila v levém pruhu rychlost svého vozidla a čekala, až bude možné z levého pruhu přes pravý dálnici opustit. A právě v tomto momentu došlo ke střetu jejího vozidla s vozidlem přijíždějícím zezadu.

Při této dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob a dítěte. Provedená dechová zkouška byla u obou řidičů negativní, stejně tak test na přítomnost drog. Dálnice byla po dobu šetření dopravní nehody průjezdná v daném místě s omezeními, která pominula až po dvanácté hodině.

Příčina, míra zavinění obou účastníků a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou i nadále v šetření dálničních policistů z Prav.

V souvislosti s tímto případem policisté doporučují se plně věnovat řízení. Právě na dálnici, kde se vozidla pohybují vyšší rychlostí, může při náhlém snížení rychlosti jednoho z nich dojít i k řetězovým nehodám s mnohdy fatálními následky. Stejně tak důležité je naplánování trasy tak, aby řidiče nepřekvapily po cestě nenadálé situace.

Autor: por. Ing. Magdaléna Vlčková, MBA

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář