Cestování Doprava Královehradecký Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Řidiče na dálnici roztočila rychlost a havaroval

HRADECKO – Nepříjemný zážitek čekal o uplynulém víkendu, konkrétně v sobotu 13. července 2019 v poledních hodinách, na řidiče osobního vozidla jedoucího od Hradce Králové po dálnici D11 na Prahu.

Na osmašedesátém kilometru dálnice nepřizpůsobil nejspíše rychlost jízdy a vozidlo se v kombinaci s namoklým povrchem vozovky dostalo do smyku a vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde přední částí narazilo do dálničních středových lanových svodidel. Po té se mělo vozidlo otočit a do lanových svodidel narazit pravým bokem.

U řidiče přítomnost alkoholu v dechu vyloučila provedená zkouška. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění, podle hrubých odhadů se škoda na vozidle pohybuje kolem 200 tisíc korun.

Všeobecně platí, že nejčastější příčinou nehod bývá nesprávný způsob jízdy (nevěnování se řízení, nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidly, nezvládnutí řízení) a nepřiměřená rychlost (nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu komunikace), což v tomto deštivém období platí dvojnásobně. A samozřejmě o to více na dálnici, kde řidiči jezdí vyšší rychlostí. Svoji roli ale může výrazným způsobem sehrát na mokré komunikaci i aquaplaning.

Autor : por. Ing. Magdaléna Vlčková

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář