Krimi Pardubický Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Kradl na policejní půdě! Ze stavby policejní stanice postupně odvážel železné stavební stojky

CHRUDIM – Kriminalistům a oznamovateli se skvělou spoluprací a operativní činností během jediného dne podařilo dostat na stopu podezřelého, který měl ze staveniště nového policejního chrudimského územního odboru odcizit v přesně nezjištěné dny od listopadu loňského roku do včerejška materiál převyšující hodnotu čtvrt milionu korun. 

Podezřelým se stal dvaadvacetiletý muž z Chrudimska, který na stavbě pracoval.

Terčem jeho zájmu dle usnesení měly být pozinkované výsuvné stavební stojky dvou tipů. Materiál neodvážel v jeden den, ale postupně. Celkem měl získat až 150 uvedeného vybavení, čímž firmě vznikla škoda, kterou si vyčíslila na téměř 280.000 korun. Materiál se snažil prodat, část se mu zpeněžit nepodařila a tu vydal policii. Železné komponenty nevozil domů, ale do opuštěného objektu, o kterém věděl, že je prázdný a nenavštěvovaný.

Když se ho jeden z kolegů zeptal, kde vzal drzost krást v podstatě přímo policii, přišlo překvapení a otázka – Jaké policii? Že šlo o výstavbu nového policejního komplexu, to zjistil od samotných kriminalistů až z pozice obviněného. Za trestný čin krádeže v 1. a 3. odstavci mu nyní hrozí až pětileté vězení.

Autor: por. Mgr. Eva Maturová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář