Krimi Pomáháme Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti

Cizinec si spletl zaparkované osobní vozidlo s nízkonákladovým motelem

PRAHA – Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Během hlídkové činnosti v ulici Na Kačence v Praze 9 si hlídka strážníků povšimla podezřelého muže s velkým zájmem o zaparkované osobní vozidlo. To mělo zadní sklo přelepené modrým igelitem, který byl částečně roztržený.

Strážníci se rozhodli situaci raději prověřit. Cizinec u sebe neměl žádné doklady, protože je údajně ztratil na letišti. Strážníkům řekl, že vozidlo sice není jeho, ale vlezl do něj, protože mu byla zima a chtěl se v něm vyspat. Vozidlo mělo poničený práh, rozbité přední okno a rozházený obsah vnitřních úložných prostor. 

 Strážníci škodu na vozidle odhadli na 10 tisíc korun. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu ho hlídka omezila na osobní svobodě a přivolala kolegy z republikové policie. Při čekání na jejich příjezd začala s přibývajícími minutami narůstat cizincova nervozita, navíc začal být agresivní. V jednu chvíli dokonce zvolal: „Allah Akbar“ a pokusil se o útěk. Strážníkům stačilo několik chvatů, hmatů a jeho zápěstí „ozdobili“ pouty. Ještě před příjezdem policie se na místo dostavil majitel vozu. Případem se nyní dále zabývají policisté.

Zdroj : Městská policie hl. m. Prahy

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář