Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Složky IZS Technika Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

Hasiči vyprošťovali nákladní automobil převážející asfalt

VIZOVICE – Tři jednotky hasičů zasahovaly 11:38 hodin u nehody nákladního automobilu převážejícího asfalt ve Vizovicích na Zlínsku. 

V 11:29 hodin přijali hasiči zprávu, že u autobazaru na ulici Zlínská ve Vizovicích hrozí pád kamionu do příkopu. Oznamovatel sdělil, že kamion veze asfalt. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Zlína a jednotce dobrovolných hasičů města Vizovice.

Hasiči po příjezdu zjistili, že nákladní automobil zabezpečuje před převrácením traktor. Toto zabezpečení ale nebylo dostačující a nákladní automobil se posunoval směrem do příkopu. Velitel zásahu si vyžádal na místo vyprošťovací automobil hasičů z požární stanice Otrokovice. Ten přijel na místo v 12:02 hodin. Vyproštění ale nebylo možné, protože nákladní automobil měl lehkou hliníkovou konstrukci. Hasiči museli proto asfaltovou směs z korby nákladního automobilu odstranit ručně. Hasičům v tom později pomáhal i bagr.

Vyprošťování bylo zahájeno v 13:10 hodin. Po dobu vyprošťování byla ulice v místě nehody oboustranně uzavřena. Nákladní automobil byl vyproštěn v 13:27 hodin.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář