HZS Krimi Pomáháme Sport Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Zlínský dvojboj má své vítěze

ZLÍNSKO –  V pátek 26.7. 2019 se ve Zlínském kraji konala pohárová soutěž v disciplínách požárního sportu – Zlínský dvojboj. Profesionální, dobrovolní i podnikoví hasiči v průběhu dne změřili své síly v prostorách profesionálních hasičů stanice v Uherském Brodě. 

Při společném slavnostním nástupu všechny účastníky závodu, který je zařazen do seriálu soutěží Českého poháru v dvojboji, osobně pozdravil ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který tímto soutěž zahájil.

Sportovního klání se zúčastnilo celkem 85 hasičů z celé České republiky, soutěžících ve dvou věkových kategoriích, a to do 35 let a nad 35 let. Na start se postavili i hosté z řad profesionálních hasičů ze Slovenska. Během dopoledne závodníci absolvovali dvě kola disciplíny výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže a v odpoledním čase opět dvakrát absolvovali druhou disciplínu, což byl běh na sto metrů s překážkami. Vítězem hlavní kategorie ve Zlínském dvojboji 2019 se stal příslušník HZS Královéhradeckého kraje Martin Lidmila s časem 30,89 sec.

Zdroj : HZS Zlínského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář