Cestování Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Deset zraněných při střetu vlaku s nákladním vozidlem na Opavsku

OPAVSKO – Týmy zdravotnické záchranné služby spolu s hasiči a policisty zasahovaly v úterý 30. července večer u dopravní nehody na Opavsku. 

Před čtvrt na sedm přijalo krajské operační středisko záchranářů informaci o střetu motorového osobního vlaku s nákladním vozidlem na železniční trati mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí, u obce Rybníčky. Na místo události vyjely čtyři posádky ZZS – lékařské rendez-vous a tři týmy rychlé zdravotnické pomoci, a to ze základen v Opavě a Odrách.

Záchranáři ošetřovali celkem deset osob, devět z vlakové soupravy a řidiče nákladního automobilu. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života.

Pět žen a pět mužů ve věkovém rozpětí patnáct až jednasedmdesát let utrpělo lehká a středně těžká poranění, převážně v oblasti hrudníku a končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pacienti přepraveni do zdravotnických zařízení: Sedm zraněných na urgentní příjem opavské Slezské nemocnice, z kapacitních důvodů pak tři do ostravské Fakultní nemocnice.

Zdroj : ZZS Moravskoslezského kraje

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář