HZS Moravskoslezský Pardubický Plzeňský Sport Středočeský Zajímavosti Zprávy podle krajů

Zlínský hasič Petr Smilek společně se svým kolegou obhájil vítězství v běhu do schodů v Bratislavě

BRATISLAVA – Soutěž v běhu do schodů s mezinárodní účastí se dnes uskutečnila v Bratislavě. Již dvacátý ročník Memoriálu Vladimíra Ružičku SCHODY Bratislava 2019 tak už zná své vítěze. 

Soutěže se zúčastnilo celkem 48 dvojic ze Slovenska a okolních států. Českou republiku reprezentovaly čtyři dvojice profesionálních hasičů, a to Petr Smilek ze Zlínského kraje společně s Pavlem Kouříkem z Plzeňského kraje, dvojice z Pardubického kraje, Středočeského a Moravskoslezského kraje.

Úkolem všech závodících dvojic bylo vyběhnout v plné výstroji s aktivním dýchacím přístrojem po schodech výškové budovy až do 22 patra. Závod se konal za stižených podmínek, neboť některé úseky trati byly v úplné tmě. Hasiči tak i několik pater po sobě běželi, aniž by cokoliv viděli. Jednalo se tak o simulaci reálného zásahu. Přitom se oba muži z dvojice museli ještě navzájem hlídat a být od sebe maximálně na vzdálenost jednoho ramene schodiště. To byl další zásadní faktor, ovlivňující výkony závodníků.

Soutěžní dvojice měly pouze jeden ostrý výběh a počítal se čas druhého z dvojice.

Tým ve složení Petr Smilek a Pavel Kouřík se závodu účastnil letos podruhé. Předvedl však opět neuvěřitelný výkon a s časem 2 minuty a 38 sekund skončil na prvním místě. O půl vteřiny tak měli letošní vítězové lepší čas než při loňském vítězství. Závod po vyhlášení vítězů okomentoval Petr Smilek slovy: „Vyhrát závod se říká, že je dřina. Ale obhájit ještě těžší!“

Pardubičtí hasiči obsadili druhou příčku a třetí místo patřilo zástupcům ze Slovenska, a to tentokrát závodníkům z DHZO Kátlovce.

Vítězům gratulujeme a přejeme do dalších soutěží mnoho úspěchů!

 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář