Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DOBRÁ ZPRÁVA: Pohřešovanou ženu v Karviné policisté našli po několika hodinách živou

KARVINÁ – Rozsáhlé téměř šestihodinové pátrací akce se účastnili policisté na Karvinsku. Do pátrání po ženě středního věku, která se v avizovaný čas nevrátila domů, se zapojil také služební pes Cody se svým psovodem. S využitím místní znalosti kolegy českotěšínského obvodního oddělení ženu společně nelezli na okraji lesa, vyčerpanou, ale nezraněnou. 

Policisté obvodního oddělení, oddělení hlídkové služby a služební pes byli v tomto týdnu nasazeni do pátrací akce, cílem bylo najít ženu středního věku.

Obrátila se na nás starší žena, které začala chybět příbuzná, rodina začala mít strach. V pondělí 29. července pohřešovaná žena, i když svůj příchod avizovala, domů nepřišla. Rodinní příslušníci s hledáním začali již od večerních hodin, bohužel to se jim nedařilo. V úterý 30. července dopoledne se tedy oznamovatelka obrátila o pomoc na policii.

Policisté připravili pátrací akci, prověřili mobilní telefon, vytěžili všechny příbuzné a známé pohřešované ženy, získané informace ověřili a prověřili i zdravotnická zařízení.

Do terénu byli nasazeni policisté místního oddělení společně s policisty oddělení hlídkové služby, pomáhal i služební pes Cody. Díky velmi dobré místní znalosti teritoria policistů oddělení, byl vymezen nejpravděpodobnější prostor k propátrání. Povětrnostní podmínky byly nepříznivé, venkovní teplota se přiblížila k třicítce.

Příběh má šťastný konec… během zhruba šesti hodin policisté ženu vypátrali živou. Našli ji na okraji lesa za chatovou oblastí. Vyčerpaná, ale nezraněná byla předána lékařům.

Autor: por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář