Auto-Moto Doprava HZS Krimi Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KARAMBOL: Tři lidé se zranili při střetu osobního auta s vlakem na Kutnohorsku! Těžce zraněný spolujezdec byl letecky transportován do nemocnice

KUTNOHORSKO – Ke střetu osobního automobilu s vlakem došlo na železničním přejezdu místní komunikace u obce Hodkov na Kutnohorsku před čtvrtou hodinou odpoledne ve středu 7. srpna 2019.

Osmatřicetiletý muž řídil osobní automobil značky Škoda Octavia po místní komunikaci směrem k silnici k obci Hodkov. Při vjíždění na železniční přejezd nerespektoval dopravní značení – Stůj, Dej přednost v jízdě!, nezastavil a vjel do jízdní dráhy vlaku jedoucího ze směru od obce Kutná Hora směrem k obci Zruč nad Sázavou. Došlo ke střetu přední částí vlakové soupravy s pravým bokem vozidla Škoda.

Vážně zraněný spolujezdec z vozidla byl letecky transportován do pražské nemocnice. Řidič automobilu a druhý spolujezdec byli ošetřeni v okolní nemocnici.

V době nehody cestovalo ve vlaku dvanáct osob, nikdo z nich nebyl zraněn.

Požití alkoholu u řidiče vozidla a strojvedoucího policisté vyloučili na místě provedenou dechovou zkouškou. Po dobu vyšetřování dopravní nehody byl vlakový provoz zastaven. Příčiny, okolnosti a míra zavinění je v šetření.

Autor: por. Mgr. Vendulka Marečková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář