Doprava Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ ZE SPORTU: Krušnými horami a Českým středohořím se dnes prohánějí cyklisté v rámci letošního Krušnotonu

TEPLICE – Teplice, Ústecký kraj a celá Česká republika dnes zažívá velký cyklistický svátek. Aktuálně se totiž jede Krušnoton, silniční cyklomaraton světové úrovně v srdci Evropy.

10. ročník populárního závodu je znovu připraven přivítat rekordní počet amatérských cyklistů ze všech koutů světa. U příležitosti 10. výročí připravili pořadatelé vedle standardních 3 tratí s délkami 110 km, 180 km a 250 km i čtvrtou, prémiovou a extrémně náročnou trať o délce 300 km s převýšením 6 000 výškových metrů.

Pečlivě zvolené trasy pro sportovce všech výkonnostních kategorií jsou vedeny nejhezčími zákoutími Krušných hor a Českého středohoří. Zatímco ambiciózní cyklisté se budou těšit především ze svých sportovních výkonů a bojovat o každou vteřinu a pozici na trati, mnoho účastníků pojímá účast na Krušnotonu též jako společenskou událost a možnost lépe poznat krajinu Krušných hor a Českého středohoří s množstvím unikátních přírodních zajímavostí a také krásných a dalekých výhledů z obou pohoří. Času k tomu budou mít dostatek, cílový prostor se letos uzavírá až ve 20:30 hodin.

O rostoucí oblibě Krušnotonu mezi tuzemskými i zahraničními vyznavači úzkých plášťů a galusek svědčí neustálý nárůst počtu přihlášených, který se letos pomalu bližší k magické hranici 1 500 účastníků z celkem 18 zemí.

Zatímco tratě závodu jsou již označené a připravené přivítat nadšené cyklisty, zázemí závodu a stanové městečko vyroste v Teplicích před hotelem U Kozičky v průběhu pátečního dopoledne. K vidění zde budou stejně jako každý rok i čerstvé novinky bicyklů značky Cannondale a GT modelové řady 2020 a nově též množství stále populárnějších elektrokol tuzemských i zahraničních výrobců.

Počasí na dnešek slibuje vytvořit závodu příjemnou kulisu, a tak pokud nebudete přímo jeho účastníky, přijďte povzbudit cyklisty k tratím závodu nebo do Rooseveltovy ulice na oba starty závodu v 6:30 hodin a v 10:00 hodin. Fandit jim v cílovém spurtu pak můžete tamtéž, a to vítězi 110ti km trasy těsně před 13 hodinou a vítězům 180ti km a 250ti km trasy pak po 14.00 hodině. Nejrychlejší maratonce ze 300 km trasy očekáváme v cíli krátce po 15:30 hodině.

Bližší informace včetně časového harmonogramu akce najdete na webových stránkách www.krusnoton.cz

Redakce agentury JV PRESS.cz je i letos jedním z mediálním partnerem cyklistického závodu Krušnoton.

PERLIČKY Z LETOŠNÍHO ZÁVODU: 

x 300 km trasu jede 15 letý talentovaný závodník z Německa
x Nejstaršímu účastníku 110 km trasy je úctyhodných 78 let
x Nejstaršímu účastníku 300 km trasy je 66 let
x V přihláškách je skoro 1500 zaregistrovaných z 19 zemí
x V ČR je tahle akce opravdový unikát – žádný jiný maraton není tak početný a mezinárodně obsazený.
Dnes bude silnice Litvínov – Klíny – Fláje – Moldava plná cyklistů, lidé by tak měli odložit návštěvu Krušných hor na neděli.
Od 10 hodin do 17 hodin projede trasou přibližně  2000 cyklistů – úsek Mackov – Fláje – Klíny – Litvínov – Loučná totiž dlouhé trasy 300/250/180 km pojedou 2x.

 

Autor: Jiří Jiroušek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář