HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Sport Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ VIDEO: Mistrovství ČR v požárním sportu v Ústí nad Labem je ukončeno, vyhlášeni vítězové požárního útoku a nejlepší družstva

ÚSTÍ NAD LABEM – Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Ústí nad Labem 2019 bylo dnes odpoledne slavnostně ukončeno.

Slavnostního ukončení se zúčastnil 1. náměstek hejtmana ústeckého kraje Stanislav Rybák, primátor statutárního města Ústí nad Labem Petr Nedvědický, generální ředitel HZS ČR gen.mjr. Drahoslav Ryba, první náměstek starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Lubomír Janeba, za pořádající organizace ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Roman Vyskočil a starosta Krajského sdružení hasičů Ústeckého kraje Jiří Henc.

Po té byla vyhlášena nejlepší družstva žen i mužů ve štafetách 4 x 100 metrů s překážkami, v požárním útoku a celkové vyhodnocení letošního mistrovství.

Nejrychlejší požární útok mezi ženami předvedlo družstvo dobrovolných hasiček SDH Michálkovice čas 23,78 s. Stříbro si v této disciplíně vybojovalo družstvo žen SDH Hostomice, čas 25,46 s a bronz získaly ženy SDH Česká Bělá, čas 25,63 s.

Mezi dobrovolnými hasiči zvítězilo v požárním útoku družstvo SDH Bozkov, čas 26,07 s. Druhé místo obsadili dobrovolní hasiči z SDH Horní Kamenice, čas 26,20 s a bronz získalo družstvo SDH Mistřín, čas 26,35 s.

Nejrychlejší požární útok mezi profesionálními hasiči předvedlo družstvo HZS Královéhradeckého kraje, čas 20,54 s. Tento výsledek je také novým národním rekordem. Druhé skončilo družstvo HZS Moravskoslezského kraje, čas 21,32 s, třetí se umístilo družstvo HZS Olomouckého kraje, čas 21,62 s.

Mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2019 se staly ženy z SDH Michálkovice, stříbro si vybojovaly ženy z SDH Poniklá a bronz získaly ženy SDH Česká Bělá.

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín před druhým družstvem mužů z SDH Závišice, třetí místo získalo družstvo mužů SDH Dobrá.

VIDEOSESTŘIH Z VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ… 

Družstvo HZS Královéhradeckého kraje vybojovalo prvenství v celkovém hodnocení družstev.

Stříbrnou medaili získalo družstvo HZS Moravskoslezského kraje.

Bronz patří družstvu HZS Plzeňského kraje.

Ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Roman Vyskočil poděkoval za přípravu a zdárný průběh letošního mistrovství, a předal putovní proudnici řediteli HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Vladimíru Vlčkovi, který pozval všechny do Ostravy na Mistrovství ČR v požárním sportu 2020. Generální ředitel HZS ČR gen. mjr. Drahoslav Ryba ocenil kvalitní přípravu i hladký průběh letošního mistrovství v Ústí nad Labem a prohlásil ho za ukončené.

Mistři republiky převzali hlavní ceny. Těmi jsou automobily Dacia Duster, exkluzivně pronajaté na tři měsíce.

Více fotografií nejen ze slavnostního vyhlášení výsledků pak naleznete také ZDE.

Vše důležité najdete pak také na webu: MISTROVSTVÍ ČR V POŽÁRNÍM SPORTU 2019  www.mrps2019.cz Výsledky disciplín a startovní listiny můžete najít zde: https://drive.google.com/open…

Redakce Agentury JV PRESS.cz byla jedním z oficiálních a hrdých mediálních partnerů celé třídenní akce. Těšit se tak můžete na další fotogalerie i souhrn video reportáže.

Autor: Lukáš Marvan
Zdroj:
 Mistrovství ČR v požárním sportu

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář