Jihomoravský Krimi Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Žena začala rodit doma,do porodnice to už nestihla

BRNO – Včera ráno vyslali naši operátoři do brněnských Židenic dva zdravotnické týmy, lékaře v setkávacím systému a záchranářskou posádku. 

 Bylo třeba pomoci mladé ženě, která začínala rodit. „Jednalo se o překotný porod, když jsme přijeli na místo, bylo jasné, že rodičku už raději ponecháme rodit u ní doma, na přejezd do porodnice nebyl čas. Bylo to docela rychlé, maminka skvěle spolupracovala a byla velmi statečná. Za pár minut se narodil zdravý kluk,“ říká záchranář Radim Daněk, který spolu s kolegy pomáhal miminku na svět. 

 Zdravotníci novorozenci i mamince poskytli přednemocniční péči a oba pak převezli do porodnice. „Miminko bylo vzorně ošetřeno a zabaleno v perfektním balíčku. Malý William je v pořádku, váží 3030 g, měří 50 cm a má se k světu,“ usmívá se lékař z Nemocnice Milosrdných bratří Dan Wechsler, který dítě přijímal. „Chtěla bych pochválit obě posádky a moc jim poděkovat, byli všichni moc milí a zkrátka úžasní,“ říká spokojená maminka, která to vše zvládla také úžasně. Moc jí gratulujeme a chlapečkovi přejeme do života jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví.

Zdroj : ZZS Jihomoravského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář