HZS Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Letečtí záchranáři zasahovali u dvou úrazů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Posádka vrtulníku LZS Ostrava zasahovala v průběhu pátečního odpoledne u dvou úrazů. Jednalo se o dva muže, jeden z nich si přivodil popáleniny, druhý poranění při pádu z výše.

Před patnáctou hodinou vzlétal vrtulník do obce Ostravice na Frýdecko-Místecku, odkud přišlo na tísňovou linku volání z oznámením o pádu sedmaosmdesátiletého muže do ohně. K poranění došlo, když pálil listí. U pacienta byla jako první posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí, následně dorazili letečtí záchranáři. Pacient byl ošetřen s popáleninami obličeje a horní končetiny, vrtulník jej poté přepravil na pracoviště popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Ve čtvrt na šest pak vyjela pozemní posádka z Krnova a opět vzlétl vrtulník LZS, do obce Krasov na Bruntálsku. Jednasedmdesátiletý muž spadl při práci z žebříku, z výšky asi dvou a půl metru. Po dopadu byl dle svědků krátce v bezvědomí, se záchranáři již následně komunikoval. S podezřením na poranění hlavy a zraněním horní končetiny byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportován na urgentní příjem krnovské nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář