Cestování Doprava Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Vlak se ve Zlíně rozjel během vystupování cestujících. Na nástupišti zůstala malá holčička sama

ZLÍN – Velmi nebezpečná a pro všechny zúčastněné nepříjemná událost se odehrála ve čtvrtek dopoledne při odjezdu osobního motorového vlaku ze zastávky Zlín – Prštné. V druhém voze soupravy totiž cestovala maminka se dvěma dětmi: holčičkou ve věku necelých 3 let a jejím mladším sourozencem, který byl v kočárku.

Po zastavení vlaku se jí nepodařilo otevřít dveře vozu ihned po zastavení, ale až po nějaké chvíli. Poté pomohla vysednout na nástupiště tříletému děvčátku a otočila se, aby mohla vyjet i s kočárkem. Dveře soupravy se ovšem právě v tuto chvíli zavřely a vlak se rozjel. Vyděšená dívenka, která zůstala sama na nástupišti, se rozběhla a několik metrů běžela za jedoucí soupravou, která ujížděla i s její maminkou uvnitř. V tomtéž okamžiku fantasticky zareagovala starší žena, která čekala na svůj spoj na blízké zastávce MHD. Když spatřila, co se stalo, ani na okamžik nezaváhala, rozběhla se k nebohému děvčátku a to ihned vzala do náruče, aby je ochránila.

Děsuplné chvíle však prožívala také maminka holčičky, která se nacházela v jedoucím vlaku. Ihned po rozjetí dávala signál k zastavení, který ovšem neslouží jako nouzová brzda, ale jako signál strojvedoucímu pro zastavení v zastávkách, kde vlak zastavuje pouze na znamení. Poté kontaktovala průvodčí, která po příjezdu soupravy do stanice Zlín – střed vytočila tísňovou linku 156. Od události uplynulo v té době již dlouhých 7 minut.

Stálé operační centrum MP Zlín ihned vyslalo na zastávku v Prštném nejbližší hlídku, která se shodou okolností nacházela poblíž a na místo přijela během několika desítek sekund. Zde strážník zjistil, že holčička je v pořádku a nachází se v péči několika žen, které se jí mezitím ujaly. Vystrašené a plakající děvčátko dostalo od hlídky MP Zlín plyšového medvídka a následně ji v doprovodu jedné z přítomných žen strážníci převezli za maminkou do stanice Zlín – střed.

Další šetření události, při kterém bude nutno odpovědět na otázku, jak se mohl vlak rozjet, když cestující stále vysedali, si převzali kolegové z obvodního oddělení Policie ČR ve Zlíně.

Závěrem nezbývá než poděkovat za okamžitou reakci ženám, které se nacházely ve správný okamžik na správném místě a přispěchaly vyděšenému děvčátku na pomoc. Díky takovým lidem je svět v našem okolí stále dobrým místem k životu.

Zdroj: Městská policie Zlín

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář