Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Záchranáři v Moravskoslezském kraji ošetřovali v neděli odpoledne a večer tři desítky zraněných

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly během včerejšího odpoledne a večer na různých místech Moravskoslezského kraje u řady úrazových stavů. Ošetřovali přitom celkem tři desítky zraněných.

Kromě spíše běžných úrazů, jako jsou pády v domácnostech i terénu, to bylo kupříkladu osm nehod cyklistů, tři zranění fotbalisté, či hokejista.

V odpoledních hodinách zasahovali záchranáři u dvanáctileté dívky ve Frýdku-Místku, která spadla z prolézačky, z výšky několika metrů. S poraněním páteře byla vrtulníkem transportována do ostravské Fakultní nemocnice.

Před půl osmou zasahovala posádka ZZS u pádu cyklisty v Šilheřovicích na Opavsku. Osmašedesátiletý muž si přivodil poranění hlavy, páteře a dolní končetiny. Musel být uložen do vakuové matrace, záchranáři podali potřebné léky a následně jej ve vážném stavu předali týmu urgentního příjmu FN Ostrava.

Po dvacáté hodině došlo k úrazu šestnáctiletého chlapce v Havířově, kterého zasáhla skleněná výplň dveří. Záchranáři ošetřovali těžké poranění jeho dolní končetiny a poté pacienta přepravili do havířovské nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář