Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů Zvířata

NEUVĚŘITELNÁ KRUTOST: Partnerskou dvojici ze Zlínska policisté obvinili z týrání zvířat! Čelí obvinění, že svázali pejska, strčili do pytle a hodili do řeky

ZLÍNSKO – Policisté aktuálně obvinili partnerskou dvojici ze Zlínska z týrání zvířat. Václav V. s partnerkou Marií H. letos v červenci strčili 1-2letého pejska do pytle, ten zavázali a hodili do řeky. Utopené zvíře našla skupina dětí druhý den na břehu.

Hrůzný nález učinila skupina dětí na břehu řeky v obci nedaleko Valašských Klobouk na Zlínsku. Děti našly v zavázaném pytli utopeného psa, kterého někdo evidentně schválně usmrtil. Nález policistům ohlásila kolemjdoucí žena. Stalo se to přesněji ve městě Brumov – Bylnice okres Zlín. Fenka byla nalezena 26. července. Pytel našli děti který z toho byli v šoku.

Pár, který čin spáchal bydlí asi 300 metrů proti proudu kousek od mostu a řeky. Paní která pejska přivedla je podle obyvatel jednoduchá, částečně zbavená svéprávnosti a manžel s ní manipuluje jak se mu to hodí. Obyvatelé řekli, že páru byli sebrány také 2 děti sociálkou a například předtím posílali své děti házet po sousedech vzkazy do schránek s otřesnou češtinou, že shání oblečení na dcery a kdo má ať ji to hodí za bránu domu.

Pár je občas prý také agresivní a dokonce posílá výhružné smsky rodině která má v péči jejích dvě děti. Kdo z okolí ale fenku tomuto páru daroval? Všichni v okolí vědí jaký jsou a čeho všeho jsou schopný. Člověk co jim fenku svěřil musel tušit, že jí nedává do dobrých rukou a jak to dopadne.

„Bohužel si myslím, že dostanou jenom podmínku protože paní je jednoduchá a je částečně zbavena svéprávnosti. Určitě ale budu rád pokud se tenhle případ podaří co nejvíce medializovat, není možné aby se tady takhle nakládalo se zvířaty.“ uvedl jeden z obyvatel.

Strážci zákona podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové díky dobré místní znalosti okamžitě tušili, kdo by za tímto hrůzným činem mohl stát. „A nemýlili se. Muž i žena se k činu přiznali a popsali, jak událost proběhla,“ popsala mluvčí.

Psa předchozí den domů přinesla 37letá žena s tím, že ho dostala a chtěla se o něj starat. Jejímu o deset let staršímu partnerovi se ovšem nezamlouvalo, že se jedná o fenku, a tak se rozhodl psa zbavit. Zvíře omotal lepicí páskou a provazem a značně eliminoval její hlasový projev. Uložil psa do jutového vaku, který zavázal. Potom zvíře společně odvezli k řece, kam ho v pytli hodili. V okamžiku, kdy psa házeli do vody, pes prokazatelně žil,“ řekla policejní mluvčí.

Zdroj: STOP týrání CZ/SK

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář