Auto-Moto Doprava HZS Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Řidič po nehodě na rychlostní silnici na Liberecku dlouho telefonoval a smetlo ho auto

LIBERECKO – Pětadvacetiletá řidička za volantem osobního vozidla značky BMW projížděla od Liberce do Děčína po rychlostní silnici I/35 a přitom nezvládla přejíždění  z levého do pravého pruhu, při kterém se bokem střetla s tahačem jízdní soupravy. Vlivem tohoto nárazu se BMW roztočilo, nabouralo do svodidel a nakonec zůstalo stát napříč komunikací před kamionem. Jen díky tomu, že 23letý šofér kamionu pohotově sešlápl brzdy, nedošlo k  fatálnímu následku a oba účastníci z nehody vyvázli bez zranění.

Tím ale řetězec událostí bohužel neskončil. K místu nehody  zhruba o 10 minut později přijel ve směru od Liberce 33letý řidič ve vozidle Audi, který nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil své auto dobrzdit a naboural do BMW. Přitom utrpěl těžké zranění 23letý řidič kamionu, účastník první nehody, který měl podle svědeckých výpovědí stát na rychlostní komunikaci a telefonovat. Druhá účastnice původní nehody, řidička BMW, narozdíl od něj čekala na příjezd policie v bezpečí za svodidly.

Tato nehoda, jejíž detaily stále ještě policisté zjišťují, by měla být ponaučením pro všechny účastníky dopravních nehod, které důrazně upozorňujeme na to, že zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích , ale i na ostatních silnicích,  musejí po nezbytných opatřeních komunikaci rychle opustit a čekat na záchranné složky v bezpečném prostoru za svodidly.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář