HZS Krimi Liberecký Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

V Jizeře na Malé Skále vyhasl život cyklisty

JABLONECKO – Pátek večer se stal osudným pro staršího cyklistu, který jel po cyklostezce mezi Malou Skálou a Líšným. Ze zatím nezjištěným příčin došlo k jeho pádu do řeky, kde utonul. 

V pátek večer, krátce před devátou hodinou, jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení ze Zdravotnické záchranné služby o nálezu utonulého cyklisty v Jizeře na Malé Skále.

Na Zdravotnickou záchrannou službu oznámil muž, žel jel po cyklostezce z Malé Skály na Líšný a u cyklostezky, na břehu řeky, si povšiml jízdního kola svého kamaráda, se kterým se krátce před tím viděli v hospodě. Následně uviděl bezvládného tělo v řece Jizeře a okamžitě volal na linku 155 a snažil se svému kamarádovi poskytnou první pomoc.

Na místo přivolaný lékař i přes veškeré oživovací pokusy musel bohužel konstatovat smrt.

Operační důstojník na místo vyslal kompletní výjezd včetně kriminalistického technika. Na místě zasahovali i hasiči. Policisté následně zjistili totožnost cyklisty, kdy se jednalo o 60letého muže a zároveň o této tragické události vyrozuměli jeho rodinu.

Co bylo příčinou úmrtí, by nám měla objasnit až nařízená soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření. Případem se nyní dále zabývají jablonečtí kriminalisté, kteří budou  zjišťovat, jak k této tragické události došlo.

Autor : por. Bc. Vladimíra Šrýtrová

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář