HZS Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Exploze plynu a následný požár obytného domu v Lenoře má na svědomí jednoho mrtvého a devět zraněných

PRACHATICKO – Dnes po 4:00 hodině ranní vyjížděli policisté z obvodního oddělení Volary a Horní Vltavice a ostatní složky Integrovaného záchranného systému ČR do obce Lenora na Prachaticku, kde byl nahlášen požár bytového domu.

Po příjezdu na místo zjistili, že zde hoří třípatrový dům, ve kterém je několik bytů. Na místě společně s hasiči proběhla evakuace 19 osob. Devět osob utrpělo zranění, na místě zasahoval rovněž vrtulník letecké záchranné služby.

V sutinách domu byla nalezena jedna mrtvá osoba, dosud nezjištěné totožnosti, jednalo se pravděpodobně o muže. Policisté zcela uzavřeli komunikaci č. 39 vedoucí obcí Lenora.

Na místo přijeli rovněž jihočeští kriminalisté, kteří budou spolu s odborníky hasičského záchranného sboru zjišťovat přesné příčiny a okolnosti vzniku požáru. Pracují s několika verzemi, není vyloučena nešťastná událost ani cizí zavinění. Komunikace bude neprůjezdná ještě několik hodin.

FOTOGALERIE…

Autor: por. Ing. Štěpánka Schwarzová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář