Auto-Moto Doprava Krimi Praha Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Policisté v Praze pronásledovali piráta silnic, který byl v celostátním pátrání a navíc měl dva zákazy řízení!

PRAHA – Dopravní policisté pronásledovali a následně zadrželi pětatřicetiletého řidiče, který byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení. 

Celá událost začala včera kolem půl sedmé večer v Černokostelecké ulici v Praze 10. Dopravní policisté čtvrtého policejního obvodu tam chtěli zastavit řidiče, který spáchal přestupek v dopravě. Ten však  byl jiného názoru, na znamení k zastavení nereagoval, sešlápl plynový pedál a snažil se ujet. Policisté ho tak byli nuceni pronásledovat po Průmyslové ulici až do ulice Rabakovská, kde způsobil dopravní nehodu. V průběhu riskantní jízdy řidič Fordu několikrát ohrozil ostatní účastníky silničního provozu a opakovaně porušoval dopravní předpisy.

Po nehodě se ještě snažil utéci, to mu však zasahující policisté nedovolili. Po chvíli pronásledování ho za pomoci donucovacích prostředků a varovných výstřelů zadrželi.

Provedenou lustrací pak zjistili důvod mužova počínaní. Byl v evidenci celostátně hledaných osob a navíc měl dva zákazy řízení, které mu měli skončit v průběhu roku 2020. Na základě zjištěných skutečností byl na místě zadržen a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Provedená zkouška na alkohol a test na drogy byl v obou případech negativní.

Autor: por. Mgr. Jan Rybanský

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář