Kultura Politika Praha Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Česko dnes drží státní smutek za zesnulého Karla Gotta… Zádušní mše se uskuteční před polednem v chrámu svatého Víta na Pražském hradě

ČESKO – Úderem osmé hodiny ranní přicházejí na Pražský hrad první návštěvníci, kteří se chtějí naposledy rozloučit se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem, který trpěl akutní leukémií a zemřel v úterý 1. října ve věku 80 let. Vláda na dnešek vyhlásila státní smutek. Státní vlajky musí být na úřadech a institucích staženy na půl žerdi.

V chrámu svatého Víta na Pražském hradě se dnes od 11.00 hodin uskuteční zádušní mše za Karla Gotta, kterou bude sloužit kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka.

Zádušní mše je ale pouze pro vybrané hosty, veřejnost bude moci sledovat přenos na velkoplošných obrazovkách umístěných v areálu Pražského hradu a vysílat ji bude živě i České televize a TV Nova.

Rakev s ostatky Karla Gotta bude vystavena na katafalku se státními poctami a ceremoniálu se zúčastní také příslušníci Hradní stráže. Pozvány jsou stovky hostů z kulturního, společenského i politického života. Po skončení zádušní mše bude rakev s ostatky Karla Gotta vyzvednuta a za policejního doprovodu převezena do motolského krematoria ke zpopelnění…

S legendou populární hudby se veřejnost loučila již v pátek v pražském paláci na Žofíně, kam přišlo až do půlnoci odhadem na 49 000 lidí.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář